Témata

Kompostování pod lupou

V recyklaci odpadů se Češi rok od roku lepší, Achillovou patou však zůstává bioodpad z domácností. V roce 2019 jsme kompostovali jen necelý 1 milion tun odpadu z celkového množství 37 milionů tun a poměrně velká část stále zbytečně končí v koši.

Jak na jarní údržbu v době lockdownu

Zanešené okapy, oprýskaný zahradní nábytek, ulomená násada na nářadí… S přicházejícím jarem začíná všem domácím kutilům i vášnivým zahrádkářům tradiční období oprav, úprav a zvelebování domu a zahrady po dlouhé zimě.

Domácí opravy snadno a pohodlně: Stačí jeden nástroj do ruky

Prasklý sifon, ulomené ouško oblíbeného hrnečku, přetržený kabel u myši, odlepené hrany nábytku…

Medium, nebo rare? Jak na správný steak

Milujete steaky, ale zatím jste si netroufli je připravit doma? Není se čeho bát – když budete dodržovat základní pravidla, povede se vám steak jako ze špičkové restaurace.

Nenechte si ukrást motorku: Tipy na zabezpečení doma i na cestách

Jaro každoročně vítají nejen zahrádkáři, ale také milovníci jednostopých vozidel…

Daňové přiznání na dálku? Jde to i bez datové schránky

Týká se i vás povinnost podat daňové přiznání za rok 2020? První dobrou zprávou je, že letos nemusíte spěchat. Vláda totiž prodloužila lhůtu o jeden měsíc.

Kočárky se také kradou: Co dělat, abyste o ten váš nepřišli

Ač se to možná nezdá, kočárky patří mezi oblíbené cíle drobných zlodějíčků. Ze sklepů a společných prostor domů mizí celé kočárky…

Vyhněte se chybám při třídění plastů

Češi třídí odpad velmi zodpovědně, ať už je důvodem snaha ušetřit za poplatky nebo ekologické smýšlení. Za rok 2019 vytřídil každý z nás průměrně 65 kg odpadu, který putoval dál k recyklaci a druhotnému zpracování

Nebojte se bezobalu. Jak skladovat potraviny, a ještě při tom snížit množství odpadu?

Věděli jste, že na jednoho Čecha připadá zhruba 550 kg vyhozených obalů?