Témata

Jak si uchovat radost z fotek z dovolené

Dovolená je obdobím, během kterého vytvoříme zpravidla nejvíc fotografií a videí v roce. Jak o tyto vzpomínky nepřijít a jak s nimi zacházet tak, abychom se k nim po návratu s radostí vrátili?

Jarní úklid počítače: Toshiba radí, jak mu vrátíte rychlost

Pravidelný úklid je velmi užitečný nejen v domácnosti – i nepotřebné věci v počítačích je třeba pravidelně redukovat. Odměnou je vyšší výkon, více úložného prostoru a bezpečnost.

Záloha ročních foto vzpomínek je levnější než jedna sklenička vína

Přemýšleli jste někdy, kolik fotografií nashromáždíte za jeden jediný rok a na kolik vás přijde jejich bezpečné zálohování?

Pro uchování cenných foto vzpomínek nespoléhejte na instagram nebo facebook

Pro uchování krásných vzpomínek slouží především fotografie. Moc dobře to ví i Facebook, který připomíná svým uživatelům výročí sdílených událostí a obrázků. Pozor však – uchovávejte své fotografie v plné kvalitě tak, jak byly pořízeny fotoaparátem nebo mobilním telefonem. Populární služby, jako Facebook nebo Instagram jsou vhodné pro zobrazení fotografií na displeji telefonu nebo počítače, ale kvalita obrázků, které do nich uložíte, je zpravidla zásadně snížena.

Před šedesáti lety 600 000 tun, dnes 23 dkg

Dnes se na malý přenosný pevný disk Toshiba Canvio Premium o rozměrech cca 11 x 8 x 2 cm a hmotnosti 23 dkg, vejdou 3 TB (TeraByte) dat, což je přibližně 600 000 krát víc v porovnání s prvním diskem. Je to neuvěřitelné – abychom před třiceti lety získali odpovídající prostor pro data, která dnes držíme v dlani, potřebovali bychom 600 000 prvních pevných disků. Ty by zaplnily, postavené těsně vedle sebe, plochu velkou přibližně šestnácti Václavských náměstí a vážily by neuvěřitelných 600 000 tun.