Názorové sloupky

Hendrik Meyer: Díky přísnějším hypotékám může nákup nemovitosti paradoxně vyjít levněji

Příchod nových pravidel poskytování hypoték, která z nařízení ČNB začnou platit na podzim tohoto roku, může v následujících třech měsících způsobit turbulence na značně aktivizovaném trhu s bydlením. Určitou nadějí je další posílení přímého prodeje (tzn. nákup a prodej nemovitosti bez placeného prostředníka), který dlouhodobě ukazuje, že je schopen nárůst cen kompenzovat pro obě strany.

Jiří Matzner: Dopad nového korporátního zákona na IT společnosti

Na změny je třeba reagovat. Společnosti, které budou schopny se novým možnostem rychle přizpůsobit, získají na IT trhu nepochybně výraznou výhodu, a to zejména v podobě schopnosti dobře implementovat jednotlivá řešení a poradit nejenom svým partnerům, ale i zákazníkům. Ze zkušenosti je možné říci, že velké IT společnosti (včetně jejich poradců, konzultantů a systémových integrátorů) jsou o těchto změnách, úpravách a novotách dobře informovány a jsou na ně již dlouhou dobu připraveny.

Martin Vasquez: Získejte si publikum a prezentujte s lehkostí a vtipem…

Umění prezentovat není dobré brát na lehkou váhu. Poselství vašeho projevu lépe předáte svým posluchačům s lehkostí a vtipem. Vyvarujte se nudným prezentacím.

Ondřej Švrček: Proč obchodníci nedávají slevu jen těm, které znají?

Více než čtyři roky bojují obchodníci s problémy, které přinesla ekonomická krize. Výrazně se změnilo a stále mění zákaznické chování. S klesající loajalitou zákazníků klesá jistota zisků. A zákaznické komunity zformované kolem jednotlivých brandů ztratily svůj hlavní přínos – předvídatelnost. Spolu se snižující se responsivitou na jednotlivé pobídky to byl často hlavní důvod, proč se